“Rebuild Karabakh 2024” sərgisi
- İştirakçılar: İctimaiyyət nümayəndələri, yerli və xarici şirkətlər, özəl və dövlət qurumları, gənclər
- QDF-in stendini ziyarət edən iştirakçı sayı: 2500-dən artıq
15-17 oktyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 4-cü Azərbaycan Beynəlxalq Qarabağın Bərpa, Yenidənqurma və İnkişafı Sərgisi (“Rebuild Karabakh – 2024”) keçirilib.
Qarabağ Dirçəliş Fondu artıq dördüncü dəfə qatıldığı sərgidə uğurla iştirak edib.
QDF-in stendini ziyarət edən şəxslərə Fondun fəaliyyəti, işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpasına maliyyə dəstəyinin göstərilməsi ilə bağlı həyata keçirdiyi layihələr və tədbirlər haqqında geniş məlumat verilib.
Keçən il ziyarətçilərin Qarabağın möhtəşəm abidələrinin rəsmlərindən ibarət olan “Qarabağın inciləri” pazl oyununa böyük maraq göstərmələrini nəzərə alaraq bu il də sözügedən oyun Fondun stendində yer alıb.
Müxtəlif yaş kateqoriyasından olan yüzlərlə ziyarətçinin iştirak etdiyi oyunun yekununda ən çox xal yığan 30 nəfər üzərində Qarabağın simvolları təsvir olunan “Incredible Karabakh” t-shirt kolleksiyasından hədiyyə əldə edib.
Sərginin keçirildiyi Bakı Ekspo Mərkəzinin foyesində isə ziyarətçilər Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü ilə Qarabağ Dirçəliş Fondu tərəfindən yaradılan “Karabakh.Center” internet resursunun materialları əsasında təşkil olunan və ermənilərin işğaldan azad edilən ərazilərdə törətdikləri misli görülməmiş dağıntıları əks etdirən “Qarabağda urbisid” sərgisi ilə tanış olmaq imkanı əldə ediblər.
Məlumat üçün bildirək ki, ölkəmizdə keçirilən beynəlxalq sərgi və konqreslərin təşkilatçıları olan “Caspian Event Organisers” və “Iteca Caspian” şirkətləri sərgidən əldə olunan gəlirin bir qismini – 38.600 manatı işğaldan azad olunan ərazilərin bərpasına dəstək olmaq məqsədilə Qarabağ Dirçəliş Fonduna ianə edib.

“Rebuild Karabakh 2024” Exhibition
- Participants: Public representatives, local and international companies, private and state institutions, youth
- Number of visitors to the KRF stand: Over 2,500
The 4th Azerbaijan International “Restoration, Reconstruction and Development of Karabakh” (Rebuild Karabakh) exhibition was held at the Baku Expo Center from October 15 to 17.
The Karabakh Revival Fund successfully participated in the exhibition for the fourth consecutive time.
Visitors to the KRF stand received comprehensive information about the Fund’s activities, including projects and initiatives providing financial support for the restoration of liberated territories.
Building on the significant interest shown last year in the "Pearls of Karabakh" puzzle game – featuring illustrations of Karabakh’s magnificent monuments – the game was once again featured at the Fund’s stand.
Hundreds of visitors of various age groups participated in the game, and the top 30 players with the highest scores received gifts from the "Incredible Karabakh" t-shirt collection, featuring symbols of Karabakh.
In the foyer of the Baku Expo Center, where the exhibition was held, visitors had the opportunity to view the “Urbicide in Karabakh” exhibition. This exhibition, organized based on materials from the “Karabakh.Center” online resource created by the Karabakh Revival Fund on the initiative of the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan, Mehriban khanim Aliyeva, showcases the unprecedented destruction caused by Armenians in the liberated territories.
It should be noted that "Caspian Event Organisers" and "Iteca Caspian", the organizers of international exhibitions and congresses in Azerbaijan, donated 38,600 AZN of the proceeds from the exhibition to the Karabakh Revival Fund to support the restoration of liberated territories.
The "Rebuild Karabakh" exhibition is the first and only specialized event dedicated to Karabakh's restoration. Supported by numerous state institutions and ministries, the exhibition serves as an attractive and effective business platform, fostering stronger public-private partnerships.
The exhibition aims to highlight the positive changes, restoration, and reconstruction efforts in Karabakh following its liberation. It seeks to encourage business involvement in regional development, infrastructure restoration, and promote investment in the area.