Yaradıcılıq Mərkəzinin binasının bərpası və yenidənqurması
Heydər Əliyev Fondu tariximizə müstəqil dövlət qurucusu kimi daxil olmuş Heydər Əliyevin xatirəsinə xalqımızın ehtiramını ifadə etmək arzusundan, onun zəngin mənəvi irsini əks etdirmək, azərbaycançılıq fəlsəfəsinin ölkəmiz üçün əhəmiyyətini vurğulamaq, milli dövlətçilik ideyalarını yeni nəsillərə aşılamaq zərurətindən irəli gələrək yaradılıb.
2004-cü ildən fəaliyyətə başlamış Heydər Əliyev Fondu təhsil, səhiyyə, mədəniyyət, idman, elm və texnologiya, ekologiya, sosial və digər sahələrdə müxtəlif layihələr həyata keçirərək yeni cəmiyyət quruculuğunda fəal iştirak edir, ölkənin sosial-iqtisadi inkişafına öz töhfəsini verir.
“Cronos Construction” MMC
Şirkət 2013-cü ildən etibarən sənaye və mülki obyektlərin tikintisi, tarixi binaların bərpası və konservasiyası, daxili təmir-tamamlama işləri, bünövrə qazıntısı və qazıntı materiallarının daşınması, sahələrin tikintiyə hazırlanması, tikinti sonrası abadlaşdırma və s. işləri ilə məşğuldur.

Repair and Restoration of the Creative Center Building
"Regional Development" Public Union was established on the initiative of the Heydar Aliyev Foundation. The main goal of the "Regional Development" Public Union is to actively participate in the socio-economic, social and cultural life of the country, in the building of civil society, and to support the measures taken by the state for the development of regions.
It operates in the direction of implementing public control, investigating citizen appeals and proposals and resolving them in dialogue and cooperation with relevant institutions, and implementing projects in various fields. The activities of the Union cover the entire territory of the republic and have regional branches in the regions.
Note: The entity receiving financial support.
Established in 2013, Cronos Construction LLC specializes in the construction of industrial and civil facilities, the restoration and conservation of historic buildings, interior finishing works, foundation excavation, transportation of excavation materials, site preparation for construction, post-construction landscaping, and other related services.