Artıq bütün mobil operator istifadəçiləri (Azercell, Bakcell və Nar) “8112” qısa nömrəsinə SMS göndərməklə Fonda 1 AZN-dən 50 AZN-dək ianə edə bilər.
SMS-in mətnində 1, 3, 5, 10, 20, 50 rəqəmlərini yazmaqla müvafiq olaraq, Fonda 1 AZN, 3 AZN, 5 AZN, 10 AZN, 20 AZN və 50 AZN dəyərində ianə etmək mümkündür.
SMS-si göndərdikdən dərhal sonra vətəndaşa ödənişin statusu ilə bağlı müvafiq cavab mətni göndərilir.
Hər hansı bir səbəbdən əməliyyatın uğursuz olması ilə bağlı cavab gələrsə abunəçi əlavə məlumat almaq üçün https://qdf.gov.az/iane-et/sms-telimat səhifəsinə keçid edə bilər. Həmin səhifədə uğursuz əməliyyatlarla bağlı ətraflı məlumat əks olunub.
Qeyd edək ki, SMS-lərin göndərilməsi üçün abunəçilərdən xidmət haqqı tutulmur.
Xatırladaq ki, Fonda vəsait köçürmək istəyən şəxslər SMS ianə ilə yanaşı, Qarabağ Dirçəliş Fondunun rəsmi veb səhifəsi (www.qdf.gov.az/iane-et/), bankların veb saytları və mobil tətbiqləri (“Kapital Bank”, “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı”, “Unibank”, “Paşa Bank”, “Express Bank”, “Rabitə Bank” və s.), eyni zamanda onlayn ödəmə platformaları (Hesab.az, AsanPay, Hökümət ödəniş portalı, Portmanat, E-pul) və ödəniş terminalları (MilliÖn, E-Manat) vasitəsilə ödənişi həyata keçirə bilərlər.

A possibility to donate to the Karabakh Revival Fund has been created by sending an SMS to the short number "8112". Now all mobile operator users (Azercell, Bakcell, and Nar) can donate to the Fund from 1 AZN to 50 AZN by sending an SMS to the "8112" short number.
By writing the numbers 1, 3, 5, 10, 20, or 50 in the text of the SMS, it is possible to donate the respective amounts to the Fund: 1 AZN, 3 AZN, 5 AZN, 10 AZN, 20 AZN, and 50 AZN.
Immediately after sending the SMS, the sender receives a corresponding text message regarding the status of the payment.
If a response is received indicating an unsuccessful operation for any reason, the subscriber can visit the page to obtain additional information. Detailed information about unsuccessful operations is provided on this page.
It should be noted that subscribers are not charged a service fee for sending SMS messages.
It is worth mentioning that individuals wishing to transfer funds to the Fund, in addition to SMS donations, can make payments through the official website of the Karabakh Revival Fund (https://qdf.gov.az/iane-imkanlari/kartla-iane/), bank websites and mobile applications (such as "Kapital Bank," "Azerbaijan International Bank," "Unibank," "Pasha Bank," "Express Bank," "Rabita Bank," etc.), as well as through online payment platforms (Hesab.az, AsanPay, Government Payment Portal, Portmanat, E-pul), and payment terminals (MilliOn, E-Manat).
Regardless of the amount, every donation made is a significant contribution to the revival of Karabakh.