- Layihənin icraçısı: Sport Marketing Group (SMG)
Qarabağ Dirçəliş Fondu bu il “Küləyə qalib gəl” şüarı altında təşkil olunan marafonda tərəfdaş qismində iştirak edib.
QDF tərəfindən Marafonun fan zonasında “Marafon bağı” adlı xüsusi yaşıl pavilyon yaradılıb. Xüsusi tərtibatla hazırlanan pavilyon vətəndaşlar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Pavilyonu ziyarət edən tanınmış ictimaiyyət nümayəndələrinə, qazilərə, Marafon iştirakçılarına və digər şəxslərə Fondun fəaliyyəti və həyata keçirdiyi layihələrlə bağlı geniş məlumat verilib.
Onlar Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü ilə Qarabağ Dirçəliş Fondu tərəfindən yaradılan “Karabakh.Center” internet resursunun materialları əsasında təşkil olunan, erməni işğalçılarının Qarabağda dağıtdıqları şəhər və kəndlərimizin, tarixi və dini abidələrimizin fotolarından ibarət “Qarabağda urbisid” fotosərgisi ilə tanış olmaq imkanı da əldə ediblər.
Eyni zamanda ziyarətçilər stenddə quraşdırılan ödəniş terminalı və smartfonlar vasitəsilə Qarabağda “Marafon bağı”nın salınmasına dəstək olmaq üçün ağac ianə ediblər. İanə edən şəxslərə xüsusi “İanə Sertifikatı” təqdim olunub.
Qeyd olunmalıdır ki, qaçışda Bakı Marafon Klubunun 50-dən çox üzvü də QDF adından iştirak edib.
Belə ki, Klubun komandası Qarabağ Dirçəliş Fondunun əməkdaşları ilə birgə Fondun adından “Qarabağ üçün qalib ol!” şüarı ilə mübarizə aparıb.
Qeyd: Qarabağ Dirçəliş Fondu və Fondun donoru “Stevedoring” şirkətinin maliyyə dəstəyi hesabına “Bakı Marafonu – 2023” qalibləri adından Qarabağda “Marafon bağı”nın salınması nəzərdə tutulur.

- Number of Participants: Approximately 20,000
The Karabakh Revival Fund (KRF) participated as a partner in this year’s marathon, held under the slogan "Win the Wind."
In the marathon’s fan zone, the “Marathon Garden” green pavilion, specially designed by the KRF, attracted significant interest from participants.
Visitors to the pavilion, including prominent public figures, veterans, marathon participants, and other guests, received extensive information about the Fund’s activities and the projects it has implemented.
Additionally, visitors had the opportunity to explore the "Urbicide in Karabakh" photo exhibition, featuring images of cities, villages, historical, and religious monuments destroyed by Armenian occupiers. The photo exhibition, organized by the Karabakh Revival Fund based on materials from the "Karabakh.Center" online resource created at the initiative of the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban khanim Aliyeva.
Visitors also contributed to the establishment of the "Marathon Garden" in Karabakh by donating trees through payment terminals and smartphones set up at the stand. Donors received a special "Donation Certificate" in recognition of their contribution.
It should be noted that more than 50 members of the Baku Marathon Club represented the Karabakh Revival Fund in the race.
The club’s team, together with Karabakh Revival Fund’s staff, competed under the slogan “Win for Karabakh!" on behalf of the Fund.
Note: The Karabakh Revival Fund, with financial support from its donor Stevedoring company, plans to establish the "Marathon Garden" in Karabakh in honor of the winners of the "Baku Marathon 2023".