“İmarət” Kompleksində aparılan bərpa işləri üzrə texnologiya və məzmunun tətbiqinə, qəbirstanlığın bərpasına nəzarət və konsultasiya xidməti
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi
Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi mədəniyyət, incəsənət, tarix və mədəniyyət abidələrinin qorunması, nəşriyyat və kinematoqrafiya sahələrində dövlət siyasətini və tənzimləməsini həyata keçirən mərkəzi icra hakimiyyəti orqanıdır.
“Azərbərpa Elmi-Tədqiqat Layihə İnstitutu” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti
“Azərbərpa Elmi-Tədqiqat Layihə İnstitutu” MMC 70 ildir ki, fəaliyyət göstərir. İctimai, inzibati, sənaye bina və qurğuların, xüsusi ilə tarix və mədəniyyət abidələrinin layihələndirilməsi və mütəxəssis rəylərinin verilməsində iş təcrübəsi olan mütəxəssisləri özündə birləşdirir.
Cəmiyyətin yaradılmasının əsas məqsədi tarix və memarlıq abidələrinin qorunub saxlanması, əhəmiyyət dərəcələrinin təyin edilməsi, bərpa, konservasiya, təmir, rekonstruksiya, regenerasiya və digər işlər üzrə layihə, təklif və mütəxəssis rəylərinin verilməsindən ibarətdir.
Cəmiyyətin fəaliyyəti yerli peşəkar və beynəlxalq miqyasda ictimaiyyət tərəfindən tanınır. Fəaliyyət göstərdiyi gündən bu günə qədər respublika və beynəlxalq səviyyəli layihələrin icrasında iştirak edib.
Cəmiyyətin əsas idarəedici mütəxəssislərinin 40 ildən çox iş təcrübəsi olduğundan, həmçinin tarix və mədəniyyət abidələri üzrə daha zəngin arxivə sahib olduğundan bütün tapşırıqlar, missiya və məqsədlər istiqamətində Cəmiyyət inamlı, keyfiyyətli və uğurlu fəaliyyət göstərir.
“ArtCloud Network International s.c.r.l.” şirkəti
İtaliyanın “Artcloud Network İnternational s.c.r.l.” şirkəti dünya miqyasında Mədəni İrs sahəsində fəaliyyət göstərir və mədəni irsin inkişafı və idarə olunması üçün innovativ layihələr və tətbiqlərlə həllər təqdim edir.

Aghdam city | Completed | Restoration and Reconstruction
The Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan is the central executive body implementing state policy and regulation in the fields of culture, art, history, and cultural heritage preservation, publishing, and cinematography.
Karabakh Revival Fund
The Fund is engaged in activities of public and social importance.
"Azerberpa Scientific-Research Project Institute" Limited Liability Company
"Azərbərpa Scientific Research and Design Institute" LLC has been operating for 70 years. It brings together experts with experience in the design of public, administrative, and industrial buildings and structures, particularly historical and cultural monuments, and in providing expert opinions.
The main objective of the company is the preservation of historical and architectural monuments, determining their significance, and providing designs, proposals, and expert opinions on restoration, conservation, repair, reconstruction, regeneration, and other works.
The company's activities are recognized by local professionals and the international community. Since its establishment, it has participated in the implementation of projects at both the national and international levels.
With its key management specialists having over 40 years of experience and access to a rich archive on historical and cultural monuments, the company confidently and successfully carries out all tasks in line with its mission and objectives.
Artcloud Network International s.c.r.l."
The Italian company "Artcloud Network International s.c.r.l." operates globally in the field of Cultural Heritage and provides solutions through innovative projects and applications for the development and management of cultural heritage.