“Dirçəliş Kuboku” xeyriyyə futbol turniri
“Dirçəliş Kuboku” xeyriyyə futbol turniri Qarabağ Dirçəliş Fondunun təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən sosial-idman layihəsidir.
Turnirin keçirilməsində başlıca məqsəd işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa və yenidənqurma prosesinə dəstək olmaq məqsədi ilə ianələrin cəlb olunması, eyni zamanda cəmiyyətdə ianəçilik mədəniyyətinin və sağlam həyat tərzinin təşviq edilməsidir.
Layihə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Qarabağda həyata keçirilən genişmiqyaslı bərpa və quruculuq işlərinə ictimai dəstəyin gücləndirilməsinə xidmət edir. Turnir çərçivəsində toplanan vəsait Qarabağın bərpasına yönəldilən layihələrin maliyyələşdirilməsinə sərf olunur.
“Dirçəliş Kuboku”nda dövlət qurumlarının, ölkəmizdə fəaliyyət göstərən yerli və beynəlxalq şirkətlərin komandaları iştirak edir. Bu iştirak formatı dövlət-özəl sektor əməkdaşlığının möhkəmləndirilməsi, eyni zamanda Qarabağın dirçəlişi naminə həmrəyliyin nümayiş etdirilməsi baxımından xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.
Qeyd edək ki, 2024-2025-ci illər mövsümündə (2024-cü ilin sentyabr – 2025-ci ilin fevral ayları) təşkil olunan ilk turnir Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) dəstəyi, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun baş sponsorluğu, “Azərlotereya” ASC-nin tərəfdaşlığı və “CBC Sport” telekanalının informasiya dəstəyi ilə keçirilib.
Turnirdə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa və quruculuq işlərinə dəstək vermək üçün QDF-ə ianə edən dövlət qurumlarının və şirkətlərin komandaları (ümumilikdə 40 komanda) iştirak edib.
Turnirin sponsorları və iştirakçıları tərəfindən Qarabağ Dirçəliş Fonduna ianə edilən 141.000 AZN vəsait Füzuli şəhərində salınacaq Füzuli Mərkəzi Parkının ərazisində idman meydançalarının tikintisinə yönəldilib.
19 dekabr 2025-ci il tarixində “Dirçəliş Kuboku” xeyriyyə futbol turnirinin ikinci mövsümünün rəsmi açılış və püşkatma mərasimi keçirilib.
Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) dəstəyi, “Tamstore” Marketlər Şəbəkəsinin baş sponsorluğu, “CBC Sport” telekanalının informasiya dəstəyi ilə keçiriləcək turnirin keçirilməsindən əldə olunacaq vəsait işğaldan azad edilmiş ərazilərdə idman infrastrukturunun yaradılmasına yönəldiləcək. Beləliklə, komandalar turnirdə iştirak etməklə yanaşı, həm də Qarabağın bərpasına töhfə vermiş olacaqlar.
“Dirçəliş Kuboku” xeyriyyə futbol turniri ilə bağlı ətraflı məlumatı turnirin rəsmi https://revivalcup.az/ saytına daxil olaraq əldə etmək mümkündür.

The "Revival Cup" Charity Football Tournament
The “Revival Cup” charity football tournament is a social and sports initiative organized by the initiative of the Karabakh Revival Fund.
The primary objective of the tournament is to attract donations in support of the restoration and reconstruction efforts in the liberated territories, while also promoting a culture of philanthropy and a healthy lifestyle within society.
The project aims to strengthen public support for the large-scale reconstruction and development works carried out in Karabakh under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan and the Victorious Supreme Commander-in-Chief, Mr. Ilham Aliyev. Funds raised within the framework of the tournament are allocated to the funding of projects aimed at the restoration of Karabakh.
Teams representing government institutions, as well as local and international companies operating in Azerbaijan, participate in the “Revival Cup.” This format of participation is of particular importance in terms of strengthening public-private sector cooperation and demonstrating solidarity for the revival of Karabakh.
The first tournament, organized during the 2024–2025 season (September 2024 – February 2025), was held with the support of the Association of Football Federations of Azerbaijan (AFFA), the main sponsorship of the Veyseloglu Group of Companies, the partnership of “Azerlotereya” OJC, and the informational support of the “CBC Sport” television channel.
A total of 40 teams representing government institutions and companies that made donations to the Karabakh Revival Fund in support of restoration and reconstruction efforts in the liberated territories took part in the tournament.
A total of 141,000 AZN donated to the Karabakh Revival Fund by the tournament’s sponsors and participants was allocated to the construction of sports facilities within the territory of the Fuzuli Central Park to be established in the city of Fuzuli.
On 19 December 2025, the official opening and draw ceremony of the second season of the “Revival Cup” charity football tournament was held.
The tournament, to be organized with the support of the Association of Football Federations of Azerbaijan (AFFA), the main sponsorship of the Tamstore retail chain, and the informational support of the “CBC Sport” television channel, will channel the funds raised into the creation of sports infrastructure in the liberated territories. Accordingly, by participating in the tournament, teams will also contribute directly to the restoration of Karabakh.
More detailed information about the “Revival Cup” charity football tournament can be obtained by visiting the official website of the tournament: https://revivalcup.az/.