“Qarabağ gecəsi” xeyriyyə konserti (2024)
- Təşkilati dəstək: Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyası, “iTicket Production” MMC
- Tərəfdaşlar: “Azərlotereya” ASC, “Reform Group” MMC.
- İnformasiya dəstəyi: “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC
- İştirakçı sayı: 400-dən artıq
Qeyd: Konsertdən əldə edilən vəsait işğaldan azad edilmiş ərazilərdə mədəniyyət obyektlərinin bərpasına və yenidən qurulmasına yönəldiləcək.
10 iyul 2024-cü il tarixində Qarabağ Dirçəliş Fondunun təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının təşkilatı dəstəyi ilə “Qarabağ gecəsi” adlı növbəti xeyriyyə konserti keçirilib.
Qeyd edək ki, artıq 3-cü dəfə keçirilən konsert “Azərlotereya” ASC-nin və “Reform Group” MMC-nin tərəfdaşlığı və “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC-nin informasiya dəstəyi ilə baş tutub.
Tədbirdə hökumət rəsmiləri, millət vəkilləri, Qarabağ Dirçəliş Fonduna ianə edərək işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası istiqamətində görülən işlərə dəstək göstərən donor şirkətlərin və Fondun tərəfdaşlarının nümayəndələri, tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimləri iştirak ediblər.
Çıxışlardan sonra tədbir bədii hissə ilə davam edib. Xalq artisti Ənvər Sadıqov, Əməkdar artist Emil Əfrasiyab, “Qaytağı” instrumental ansamblı çıxış edərək qonaqlara əsl musiqi ziyafəti yaşadıblar. Konsert proqramı çərçivəsində dinləyicilərə 13 musiqi nömrəsi təqdim olunub.
Tədbirin aparıcısı:
Nərmin Xəlilova
Konsertin bədii hissəsindən sonra tədbir rəsmi ziyafətlə davam edib.
Rəsmi ziyafətdə konsertin ərsəyə gəlməsində həmrəylik nümayiş etdirərək Qarabağ Dirçəliş Fonduna dəstək olan tərəfdaşlara və donorlara xüsusi plaket və “Təşəkkür sertifikatı” təqdim olunub.

- Participants: Over 400 attendees
Note: Funds raised from the concert will be directed towards the restoration and reconstruction of cultural facilities in the liberated territories.
On July 10, 2024, the Karabakh Revival Fund, in partnership with the Azerbaijan State Academic Philharmonic Hall named after Muslim Magomayev, hosted the third edition of the “Night of Karabakh” charity concert.
It should be noted that the concert, which took place for the third time, was organized with the partnership of "Azərlotereya" OJSC and "Reform Group" LLC, and with the informational support of the "Azerbaijan Television and Radio Broadcasting" JSC.
The concert was attended by government officials, members of parliament, representatives of donor companies and partners of the Karabakh Revival Fund, as well as prominent cultural and artistic figures and members of the public, all of whom have supported the restoration of the liberated territories through their contributions.
Following the opening speeches, the event continued with an artistic program. People’s Artist Anvar Sadigov, Honored Artist Emil Afrasiyab, and the “Gaytaghi” instrumental ensemble delivered outstanding performances, offering guests a musical feast. A total of 13 musical pieces were presented during the concert program.
Host of the Event:
Nermin Khalilova
During the reception, special plaques and “Certificate of Appreciation” awards were presented to the partners and donors who demonstrated solidarity and supported the Karabakh Revival Fund in bringing the concert to fruition.