“Qarabağ Gecəsi – Şuşa” xeyriyyə konserti (2024)
• Təşkilati dəstək:  Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsi
22 sentyabr 2024-cü il tarixində Qarabağ Dirçəliş Fondunun təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin dəstəyi ilə ölkəmizin musiqi beşiyi sayılan Şuşa şəhərində “Qarabağ gecəsi - Şuşa” adlı xeyriyyə konserti keçirilib.
Üzeyir Hacıbəyli XVI Beynəlxalq Musiqi Festivalı çərçivəsində baş tutan və QDF tərəfindən “YAMAHA” istehsalı olan böyük konsert royalının Şuşa şəhərinə hədiyyə edilməsinə həsr edilən konsertdə dövlət rəsmiləri, Fondun donor və tərəfdaşları, tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimləri və Şuşa sakinləri iştirak ediblər.
Sözügedən musiqi aləti “Qarabağ gecəsi” 2022  xeyriyyə konsertinin sponsor və bilet satışından əldə edilən vəsait hesabına alınmışdır.
Çıxışlardan sonra tədbir bədii hissə ilə davam edib. Xalq artistləri Fərhad Bədəlbəyli və dünya şöhrətli tenor Yusif Eyvazov, Yeganə Axundova (piano), Gülnaz İsmayılova (soprano), Mahir Tağızadə (bariton), Nəzrin Aslanlı (violin), Qəmər Kərimli (violin), eləcə də Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin bədii rəhbəri və baş dirijoru Əməkdar artist Fuad İbrahimovun rəhbərliyi ilə Bakı Kamera Orkestri bir saatdan artıq davam edən konsert zamanı qonaqlara əsl musiqi ziyafəti yaşadıblar.
Dünya şöhrətli tenor Yusif Eyvazov Azərbaycan klassik musiqisi ilə yanaşı, İtaliya klassik musiqisini, o cümlədən Neapol mahnılarını böyük məharətlə ifa edib.
Eyni zamanda maestro Fərhad Bədəlbəylinin bəstələdiyi “Dəniz” kompozisiyası və “Ave Maria” əsəri tamaşaçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Qeyd olunmalıdır ki, Qarabağ Dirçəliş Fondu tərəfindən Qarabağın dirçəlişinə ianələrin cəlb edilməsi, bu sahədə aktiv iştirakçılığın, habelə fərdlər arasında məsələyə məqsədyönlü və şüurlu yanaşmanın təmin edilməsi məqsədilə təşkil olunan “Qarabağ gecəsi” xeyriyyə konsertinin keçirilməsi müxtəlif illərdə Fondun korporativ donorları, o cümlədən “Avrora Qrup”, “İTALDIZAYN” QSC, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu, “Azərlotereya” ASC və “Reform Group” MMC-nin dəstəyi ilə təşkil olunub.

“Night of Karabakh – Shusha” Charity Concert (2024)
- Organizational Support: Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Shusha City State Reserve Department
On September 22, 2024, a charity concert titled “Night of Karabakh - Shusha” was held in the city of Shusha, known as the cradle of Azerbaijani music. The charity concert was organized at the initiative of the Karabakh Revival Fund with support of the Ministry of Culture of Azerbaijan and the Shusha City State Reserve Department.
At the concert held within the framework of the Uzeyir Hajibeyli XVI International Music Festival, dedicated to the donation of a grand concert piano by "YAMAHA" to the city of Shusha, government officials, donors and partners of the Fund, renowned figures from culture and the arts, and residents of Shusha participated.
The musical instrument in question was purchased with the funds raised from the sponsorship and ticket sales of the "Night of Karabakh" 2022 charity concert.
Following introductory speeches, the event continued with a captivating artistic program. People’s Artist Farhad Badalbeyli, world-renowned tenor Yusif Eyvazov, and other prominent artists, including Yegana Akhundova (piano), Gulnaz Ismayilova (soprano), Mahir Taghizade (baritone), Nazrin Aslanli (violin), and Gamar Karimli (violin), performed alongside the Baku Chamber Orchestra under the artistic direction and chief conductor, Honored Artist Fuad Ibrahimov. The concert, lasting over an hour, offered guests an unforgettable musical experience.
World-famous tenor Yusif Eyvazov delivered stunning performances of Azerbaijani classical music as well as Italian classical compositions and Neapolitan songs.
Maestro Farhad Badalbeyli’s original compositions, including “The Sea” and “Ave Maria” were met with great admiration from the audience.
It should be noted that the “Night of Karabakh” charity concert, organized by the Karabakh Revival Fund to attract donations for the revival of Karabakh, promote active participation, and foster a purposeful and conscious approach among individuals, has been held over the years with the support of the Fund’s corporate donors, including Aurora Group, “ITALDESIGN” CJSC, Veyseloglu Group of Companies, “Azerlotereya” OJSC, and Reform Group LLC.