“Qarabağ Gecəsi” xeyriyyə konserti (2025)
• Təşkilati dəstək:  Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyası, “iTicket Production” MMC
• Tərəfdaşlar: “Tamstore” marketlər şəbəkəsi, “Azərlotereya” ASC, “Huner Group” MMC
• İnformasiya dəstəyi: Azərbaycan Respublikasının Dövlət Reklam Agentliyi, “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC
• İştirakçı sayı: 400-dən artıq
Qeyd: Konsertdən əldə edilən vəsait Müzəffər Ali Baş Komandan, cənab Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Ordumuzun Vətən müharibəsində qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin ictimaiyyətə nümayiş etdirilməsi, eləcə də şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə işğaldan azad edilmiş ərazilərdə İşğal və Zəfər muzeyləri komplekslərinin yaradılmasına yönəldiləcək.
8 iyul 2025-ci il tarixində Qarabağ Dirçəliş Fondunun təşəbbüsü və təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin və Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının təşkilatı dəstəyi ilə “Qarabağ Gecəsi” adlı növbəti xeyriyyə konserti keçirilib.
Artıq 5-ci dəfə təşkil olunan konsert “Tamstore” marketlər şəbəkəsi, “Azərlotereya” ASC və “Huner Group” şirkətinin sponsorluğu, eləcə də Azərbaycan Respublikasının Dövlət Reklam Agentliyinin və “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC-nin informasiya dəstəyi ilə baş tutub.
Tədbirdə hökumət rəsmiləri, Qarabağ Dirçəliş Fonduna ianə edərək işğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası istiqamətində görülən işlərə dəstək göstərən donor şirkətlərin və Fondun tərəfdaşlarının nümayəndələri, tanınmış mədəniyyət və incəsənət xadimləri iştirak ediblər.
Çıxışlardan sonra tədbir bədii hissə ilə davam edib. Dünya şöhrətli tenor, Xalq artisti Yusif Eyvazov, Əməkdar artist Afaq Abbasova, solistlər Mahir Tağızadə və Aytac Şıxəlizadə məşhur xarici və yerli müəlliflərin opera janrında yazdıqları əsərlərdən parçalar ifa edərək qonaqlara əsl musiqi ziyafəti yaşadıblar. Böyük maraqla qarşılanan konsertin dirijoru isə Mustafa Mehmandarov olub.
Tədbirin aparıcısı:
Fəridə Abdulla
Konsertin bədii hissəsindən sonra tədbir rəsmi ziyafətlə davam edib. Rəsmi ziyafətdə həmrəylik nümayiş etdirərək konsertin ərsəyə gəlməsində Qarabağ Dirçəliş Fonduna dəstək olan tərəfdaşlara və donorlara, eləcə də konsertin ifaçılarına xüsusi plaket və “Təşəkkür sertifikatı” təqdim olunub.
Qeyd edək ki, konsert zamanı Filarmoniyanın foyesində ermənilərin işğal altındakı ərazilərdə törətdikləri dağıntıları nümayiş etdirən “Qarabağda Urbisid” və həmin ərazilərdə aparılan bərpa-quruculuq işlərini əks etdirən “Faciədən Zəfərə” fotosərgiləri də təşkil olunub.

"Night of Karabakh" Charity Concert (2025)
• Organizational Support: Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan State Academic Philharmonic Hall named after Muslim Magomayev, “iTicket Production” LLC
• Partners: “Tamstore” supermarket chain, “Azərlotereya” OJSC, “Huner Group” LLC
• Media Support: The State Agency for Advertisement of The Republic of Azerbaijan, “Azerbaijan Television and Radio Broadcasting” CJSC
• Participants: Over 400 attendees
Note: Funds raised from the concert will be directed toward the creation of Occupation and Victory Museum Complexes in the liberated territories. These museums aim to commemorate the glorious historic Victory achieved in the Patriotic War under the leadership of the Victorious Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev, and to honor the cherished memory of our martyrs.
On July 8, 2025, the next "Night of Karabakh" charity concert was held at the initiative and organization of the Karabakh Revival Fund, with the organizational support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan State Academic Philharmonic Hall named after Muslim Magomayev.
Now held for the fifth time, the concert was organized with the partnership of the “Tamstore” supermarket chain, “Azərlotereya” OJSC, and “Huner Group”, as well as with media support from the The State Agency for Advertisement of The Republic of Azerbaijan and “Azerbaijan Television and Radio Broadcasting” CJSC.
The event was attended by government officials, representatives of donor companies and partner organizations that support the reconstruction efforts in the liberated territories through contributions to the Karabakh Revival Fund, as well as prominent figures from the fields of culture and the arts.
Following the opening remarks, the event continued with the artistic part. World-renowned tenor and People's Artist Yusif Eyvazov, Honored Artist Afaq Abbasova, and soloists Mahir Taghizade and Aytaj Shikhalizada performed pieces from opera works by well-known local and international composers, offering guests a true musical feast. The concert, which drew great interest, was conducted by Mustafa Mehmandarov.
Host of the event:
Farida Abdulla
After the artistic program, the evening continued with an official reception. During the reception, in a spirit of solidarity, special plaques and certificates of appreciation were presented to the partners and donors who supported the Karabakh Revival Fund in organizing the concert, as well as to the concert performers.
It should be noted that during the concert, two photo exhibitions were also organized in the foyer of the Philharmonic Hall: “Urbicide in Karabakh”, showcasing the destruction caused by Armenians in the occupied territories, and “From Tragedy to Triumph”, highlighting the ongoing reconstruction and restoration efforts in those areas.